Ankara Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi

Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezimiz Ankara’da, gecikmiş konuşma, kekemelik ve artikülasyon bozukluğu gibi konuşma bozukluğu olan çocukların konuşma becerilerinin gelişimi için Milli Eğitim Bakanlığı destekli ücretsiz eğitim veren özel eğitim merkezidir.

Merkezimiz, dil ve konuşma bozukluğu yaşayan öğrencilerimiz için Hacettepe Üniversitesi mezunu dil ve konuşma terapisti uzmanlarla bireysel dil ve konuşma terapisi düzenler.

Psikologların da bulunduğu eğitim kadromuz, her bireyin eğitsel, sosyal ve davranışsal gereksinimlerini kapsayan eğitim programlarını, bireysel eğitim planına uygun bir şekilde verir.

Artikülasyon Terapisi

Ankara Dil ve Konuşma Merkezi

Selvi Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz; Hacettepe Üniversitesi mezunu olan Dil ve Konuşma Terapisti uzmanları sayesinde etkili çözümlere imzasını atmaktadır. Ankara dil ve konuşma merkezi hizmetleri bakımından özel eğitim merkezimiz, köklü bir eğitim faaliyetinin de merkezinde yer almaktadır. En güncel terapi teknik ve yöntemlerini uygulama kabiliyetine sahip olan terapistlerimiz, eğitsel müdahale noktasında da son derece başarılı çalışmalar ortaya koymaktadır.

Aileyle nitelikli bir düzeyde iletişim kurabilme yeteneğine sahip olan terapistlerimiz, çocuğa ait eğitim formlarının düzenli bir şekilde tutulmasında da destek olmaktadır. Ayrıca alanında uzman olan personellerimiz, çocuğun göstermiş olduğu performansa dair eğitim sonuçlarını da etkili bir biçimde kayıt altına almaktadır. Bireysel terapiler konusunda başarılı çalışmalara imzasını atan kurumumuz, ailelerle iletişim noktasında da son derece hassas olan bir çalışma çizgisine sahiptir. Nitelikli bir psikolog desteğinin bulunduğu kurumumuzda birden fazla şube de bulunmaktadır.

Ankara Dil ve Konuşma Terapisti

Kurumumuza kayıt yapan öğrencilerimizin herhangi bir şekilde ulaşım sorunu yaşamaması için ücretsiz bir şekilde servis imkanı sunuyoruz.  Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz, öğrenci merkezli bir faaliyetin merkezinde yer aldığı için dil ve konuşma terapisti hizmetlerini de geniş kapsamlı bir şekilde sunmaktadır. Ankara dil ve konuşma terapisti söz konusu olduğu zaman kurumumuz, profesyonel çözümlerle akıllarda yer edinmektedir.

Eğitim hayatının etkili bir düzeyde devam etmesi için öğrencinin kafasının rahat olması şarttır. Bu noktada öğrenci ve velinin ulaşım konusunda rahat olmalıdır. Bu durumun bilincinde yer alan özel eğitim merkezimiz, ücretsiz servis hizmetini sizlerle buluşturmaktadır. Bununla birlikte kurumumuzda görev alan dil ve konuşma terapistleri tarafından ücretsiz bir şekilde dil konuşma bozuklukları değerlendirmesi de yapıyoruz. Yapılan değerlendirme neticesinde ortaya çıkan sonuçlara göre öğrencinin eğitim sürecini şekillendiriyoruz. Böylece özel eğitim desteğiyle nitelikli bir çalışmaya imzamızı atıyoruz.

Ankara Dil ve konuşma Terapisti Tavsiyesi

Özellikle Ankara dil ve konuşma terapisti tavsiyesi söz konusu olduğu zaman, ilgili dil ve konuşma terapistinin uzmanlık seviyesinin ne kadar olduğu sorusu karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda dil ve konuşma terapistinin mezun olduğu üniversite ve almış olduğu sertifikalar da bu tür tavsiyelerde dikkat edilmesi gerekli olan hususlar arasında yer almaktadır. Hacettepe Üniversitesi mezunu olan dil ve konuşma terapistlerimiz sayesinde dil ve konuşma terapilerini etkili bir düzeyde yapabiliyoruz. Alanlarında uzman olan dil ve konuşma terapistlerimiz, güncel teknik ve yöntemleri takip ederek, profesyonel düzeyde bir eğitim faaliyetinin merkezinde yer almaktadır.

Ankara Ücretsiz Dil ve Konuşma Terapisi

Günümüz koşullarında Ankara ücretsiz dil ve konuşma terapisi hizmetleri bakımından iddialı bir konumunda yer almaktadır. Çünkü Ankara’da faaliyet gösteren kurumumuz, ücretsiz bir şekilde dil ve konuşma terapisi hizmetini yüksek kalite standartlarında sunmaktadır. Alanlarında uzmanlaşmış eğitimcilerimiz sayesinde dil ve konuşma bozukluklarının etkili bir düzeyde ortadan kalkması da mümkün olmaktadır. Ücretsiz dil konuşma bozukluğu değerlendirmesi de yapan kurumumuz yine öğrencilerine ücretsiz servis imkanı da sunmaktadır. Böylece dil ve konuşma bozukluğu terapisi sürecinin son derece başarılı ve konforlu bir şekilde tamamlanması da mümkün hale gelmektedir.

Dil ve Konuşma Bozukluğu Raporu Danışmanlığı

 Selvi Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz, etkili bir danışmanlık hizmetinin sunulması noktasında başarılı çalışmalar ortaya koymaktadır. Bu kapsamda dil ve konuşma bozukluğu raporu danışmanlığı hizmetini de başarılı bir şekilde sunan kurumumuz, profesyonel çözümleri de sizlerle buluşturmaktadır. Unutmamak gerekir ki dil ve konuşma bozuklukları konusunda Ankara’da heyet raporu verebilen birkaç hastane bulunmaktadır. Sonraki süreçte Rehberlik ve Araştırma Merkezi devreye girmektedir. Dil ve konuşma bozukluğu raporu alma süreci son derece ayrıntılı bir süreci de beraberinde getirmektedir. Kurumumuz bu süreçte herhangi bir olumsuzluk durumu yaşamamamız için sizlere ücretsiz bir şekilde danışmanlık hizmeti de sunmaktadır.

Bilgi Talep Et

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edebilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için sizleri arayabiliriz.

Leave this field blank
Hemen Ara